ÖNEMLİ

(!) İkamet izni uzatma başvurularında ikamet izni randevu yoğunluğuna göre yeni bir sisteme geçilmiştir. 26 Temmuz 2018 tarihi itibariyle bazı illerimizde[1]uzatma başvurusunda bulunmak isteyen yabancıların e-İkamet sisteminde tercih ettikleri randevu tarih ve saatte bulunduğu ildeki İl Göç İdaresi Müdürlüğüne istenilen evraklarla başvurması gerekmektedir.
(!) e-Ä°kamet Randevu Sisteminde yapılan değişiklik neticesinde daha önce Ä°stanbul Ä°l Göç Ä°daresi Müdürlüğünden ikamet izni talebi oluşturan ve yeni ikamet izni talebinde bulunacak yabancıların izlemesi gereken süreçlere ilişkin 229-429-2072
(!) Sırbistan-Karadağ uyruklu yabancıların uzatma başvuruları için ilk başvuru modülünü kullanarak randevu alması gerekmektedir.
(!) AIESEC – IAESTE, Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında ülkemize gelenlerin kısa dönem ikamet iznine başvurması gerekmektedir.
(!) e-İkamet uygulaması Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarının son sürümleri ile test edilerek yayınlanmaktadır. Lütfen kullandığınız tarayıcının güncel sürümünü kullandığınızı teyit ediniz.